В Офісі президента незадоволені безініціативністю уряду під час війни та готують перестановки, пишуть ЗМІ.

Уряд України восени може бути відправлений у відставку, пише УП у четвер, 30 червня.

"Уряд Шмигаля влаштовував Зеленського до війни як хороший виконавець, який координує свої дії з Офісом президента. Але з 24 лютого виникла потреба у більшій ініціативності та креативності членів Кабміну. ​​В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратися на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу вирішувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно", - пише видання.

Співрозмовник УП на Банковій зазначив, що в Офісі всі посилено працюють, а Кабмін проводить засідання раз на тиждень і приймає "бюрократичні та часто другорядні речі".

"У нас відчувається наростання роздратування, яке рано чи пізно призведе до того, що цей уряд розженуть", - каже він.

"Є ймовірність, що восени у відставку може піти або весь Кабмін на чолі з прем'єром, або кілька найбільш неефективних міністрів. За даними УП, зараз влада придивляється відразу до п'яти варіантів на заміну Шмигалю", - сказано у матеріалі.

На місце прем'єр-міністра називаються такі кандидатури:

  •     заступник голови ОП Ростислав Шурма;
  •     перший віце-прем'єр, міністр економіки Юлія Свириденко;
  •     міністр інфраструктури Олександр Кубраков;
  •     міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов;
  •     міністр оборони Олексій Резніков.

Також стверджується, що ОП має питання і до інших чиновників - до міністра культури Олександра Ткаченка, міністра соціальної політики Марини Лазебної, міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.