У другому півріччі буде простіше з поставками вакцин, каже Степанов. Переговори з виробниками тривають.

Влада України отримала підтвердження про отримання щонайменше 22 мільйонів доз вакцин від коронавірусу. Про це в понеділок, 8 лютого, розповів глава МОЗ Максим Степанов в ефірі Україна 24.

Він нагадав, що влада має намір вакцинувати протягом року половину населення країни.

"На сьогоднішній день у нас є порозуміння як мінімум щодо 22 млн доз. Крім цього, ми чекаємо ще збільшення від COVAX на 8 млн доз. У нас є порозуміння з іншими виробниками і постачанням вакцин. Тут простіше, тому що ці поставки вже будуть на друге півріччя, так як програма вакцинації розгортається поступово", - сказав міністр.

Він зазначив, що європейські країни поки не поспішають ділитися надлишками вакцин, хоча закупили їх з надлишком.

"Але наше МЗС ретельно працює над залученням саме цього надлишку вакцин, який є в Європі. Мова йде про те, що ми хочемо купити, віддавати нам нічого не треба. Україна - самодостатня країна. Ми розуміємо свої проблеми, але вони наші, і ми здатні для своїх громадян купити вакцини. Ми ні за ким не ходимо з простягнутою рукою, у нас виділені на це кошти", - сказав він.

 

Також він нагадав, що для подолання пандемії необхідно вакцинувати 60% населення.

 

"Відразу виникає питання, чому саме 60% - тому що після цієї цифри починає формуватися колективний імунітет. Будь-яке наше рішення підкріплене медичними речами, тут немає нічого політичного", - сказав він.