Європейські країни майже повністю заповнили свої газові сховища, тому збільшили закачування до ПСГ України для зберігання.
В останні кілька днів закачування газу іноземними трейдерами до сховищ України зросло більш ніж удвічі - з 8-10 млн кубометрів до 20-21,5 млн кубометрів на добу. Про це повідомляє у четвер, 27 жовтня, Оператор ГТС України.
Глава компанії Сергій Макогон назвав фактори, що викликали тимчасовий профіцит газу в Європі:
- Надзвичайно тепла погода призвела до зменшення споживання порівняно з прогнозом.
- Значні обсяги постачання LNG у термінали ЄС. Фрахт дорогий, тож трейдерам потрібно швидко розвантажувати танкери.
- Майже повне завантаження європейських ПСГ не дозволяє завантажувати значні обсяги.
"Тому трейдери готові знижувати ціни на газ, щоб швидко позбутися зайвих обсягів газу. У результаті ціна на газ в ЄС впала нижче за 1000 доларів. Це зниження тимчасове і вартість газу може значно зрости при настанні холодів або нових "фокусах" Газпрому. Тому частина трейдерів готова приймати ризики та імпортувати газ на тимчасове зберігання в Україну, щоб пізніше продати його за більшу ціну", - пояснив Макогон.
У ОГТСУ вважають, що тенденція "надлишкового" газу збережеться протягом наступних тижнів.
"Чим більше газу вдасться закачати до сховищ Європи зараз - тим менше газу необхідно буде купувати або економити наступного року, який може бути навіть складнішим за поточний. Особливо це актуально для країн Центральної Європи, які таким чином створять собі не тільки додатковий запас газу, а й альтернативний маршрут постачання на випадок холодної погоди чи непередбачуваних ситуацій", - сказав начальник відділу стратегії ОГТСУ Олексій Ярошенко.