Від негоди сильно постраждали Малаві та Мозамбік, особливо густонаселені бідні громади, що живуть у глинобитних будинках.

Тропічний циклон Фредді забрав життя понад 220 людей у Малаві та Мозамбіку. Про це 15 березня повідомляє ВВС News.

Зазначається, що в Малаві підтверджено загибель понад 200 людей. Більшість смертей, у тому числі десятків дітей, зафіксовано у комерційному центрі країни - Блантайрі.

Рятувальники перевантажені роботою і намагаються знайти вцілілих. Співробітники головної лікарні міста не можуть впоратися з величезною кількістю тіл, що надходять до моргу.

Уряд оголосив надзвичайний стан у десяти південних районах, які найбільше постраждали від негоди. Очікується, що руйнування погіршать спалах холери в Малаві.

Влада наголошує, що кількість загиблих зросте, оскільки деякі регіони залишаються відрізаними через безперервні дощі і сильний вітер.

Десятки тисяч людей залишилися без їжі та даху над головою.

Шторм також завдав шкоди електропостачанню Малаві, у більшості районів країни тривалі відключення світла.

 

 

Служба новин нагадала, що в неділю, 12 березня, шторм охопив Мозамбік, але визначити масштаби збитків і кількість загиблих було складно, оскільки в деяких частинах країни відключено електропостачання та телефонний зв'язок.

Наразі відомо про 20 жертв негоди.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, шторм Фредді є найсильнішим тропічним циклоном за історію спостережень і, можливо, найтривалішим.

 

 

Читайте також:
Країни Африки змінюють ставлення до РФ – Зеленський
Кулеба вирушить у турне країнами Африки: названі ключові цілі та дата
Кулеба вирушить у турне Африкою
Біля озера Чад "зачистили" джихадистів, майже 30 жертв
На південь від узбережжя Африки зафіксували сильний землетрус
Радбез ООН стурбований загрозою "ІДІЛ" в Африці