В Україні вдалося зупинити стрімке зростання госпіталізації та смертності від ускладнень коронавірусної інфекції. При цьому існує ризик повторного спалаху. Пік COVID-19 можливий у першій половині листопада.

Про це на брифінгу заявив керівник Центру економіки охорони Здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганіченко.

Він підкреслив, що стабілізувати ситуацію допомогло збільшення темпів вакцинації. Крім того, введення обмежень "червоної" зони також можуть сприяти цьому.

"Зараз ми говоримо про перші позитивні ознаки: госпіталізація і рівень смертності припинили високе зростання і тимчасово стабілізувалися на найвищому історичному рівні", - заявив експерт.

Ганіченко зазначив, що дуже високий ризик повторного спалаху COVID-19. Тому говорити про стабілізацію ситуації в Україні поки рано.

Спочатку необхідно дочекатися позитивного тренда протягом двох-трьох тижнів. Експерт також закликає дотримуватися карантину і нарощувати темпи вакцинації.

Нагадаємо, лікар Тарас Жиравецький заявив, що Україні загрожує медичний колапс, і до таких навантажень не готове жодне місто. За його словами, кількість госпіталізацій з коронавірусом може збільшитися до 8000 осіб на день.

Ми також писали про те, що МОЗ роз'яснив українцям, чи законна насправді перевірка COVID-сертифікатів. Адже досить часто такі перевірки призводять до суперечок у транспорті та громадських закладах, а також у мережі.

Поделиться в соц. сетях: