На форумі “Здорова Україна” анонсували розробку моделі здорової школи, в яку, зокрема, входить 8 складових. Про це під час форуму розповіла заступниця міністра освіти та науки Віра Рогова, передає кореспондент УНН.

“Міністерство освіти розробляє модель здорової школи, яка включає 8 компонентів. В контексті цього найважливішими аспектами є здорове харчування, програму якого ми розробляємо спільно з Першою леді Оленою Зеленською”, - зазначила заступниця МОН.

За словами Рогової, на 2021 рік в Україні оновлено 1 809 шкіл, які мають сучасне обладнання, та підготовлених кваліфікованих кухарів. Вона також додала, що на 2021 рік держава виділила 1 млрд гривень на оновлення різних галузей шкіл, та 400 млн гривень для забезпечення освітнього простору.

“У нас дуже легко говорити про ці 8 компонентів, тому що у нас вже є 2 укази Президента - це національні стратегії, по безпечному освітньому середовищу, що дає поштовхи та розробку цієї дорожньої карти саме по здоров’ю та безпеці дітей”, - додала Рогова.

Окремо заступниця МОН наголосила на важливості інклюзивної освіти у контексті національної стратегії по безбарєрності. Вона зазначила, що інклюзивна освіта в Україні збільшилася майже в 5 разів. Це означає, що на сьогодні на інклюзії перебувають 25 тисяч дітей, в той час, як раніше кількість дітей досягала 4,5 тисяч, додала Рогова.

Як зауважив раніше президент Володимир Зеленський, модель здорової школи є першою складової програми “Здорова Україна, пріоритетом якої є нові уроки фізкультури, реформа шкільного харчування, популяризація спортивних секцій і гуртків (через онлайн-додатки).

“Починатися все має з дитинства, тому перша складова нашої програми – це модель здорової школи. Це вісім компонентів для зміцнення здоров'я та імунітету всіх учнів усіх шкіл по всій території нашої країни”, – зазначав президент.

У рамках програми “Здорова Україна” Володимир Зеленський анонсував впровадження спортивних майданчиків з “віртуальними тренерами” для більш доступного спорту, а також обов’язковий “чек ап” лист медичного обстеження кожних 2 роки для осіб, старше 55 років.

Поделиться в соц. сетях: