Свято 14 липня - день пам'яті мученика Потіта

Юнак виховувався в сім'ї язичника, але в 13 років дізнався про християнську віру і хрестився. Його батько намагався і ласкою, і погрозами переконати сина, але, бачачи стійкість його, сам прийняв християнство.

Потіт подорожував по світу з проповідями про силу Спасителя і творив чудові чудеса.

В області Епір жила жінка - дружина сенатора, хвора проказою. Вона просила зцілення у Потіта, а він сказав, що зробить це, тільки якщо вона повірить в Бога. Жінка погодилася, хрестилася і відразу ж одужала.

Після цього Потіт оселився в горах, де жив зі звірами і птахами, поки за ним не прийшли воїни, надіслані імператором Антоніном. Його дочку захопили біси, які обіцяли покинути тіло дівчини, коли Потіт зустрінеться з ними. Святий юнак прийшов в будинок імператора і зцілив його дочку. На знак подяки за це Антонін засліпив Потіта і вирвав йому язик, так як вважав, що одужання дочки - заслуга язичницьких богів, а не Христа. Не будучи до кінця задоволеним, Антонін обезголовив цілителя.

Церковне свято 14 липня - преподобного Петра патрикія

За часів правління візантійського імператора Никифора Петра призначили воєначальником. В одній з воєн проти Болгарії греки зазнали поразки. Багатьох вбили, а Петро потрапив у полон.

Вночі, коли Петро молився, Йому з'явився Іоанн Богослов і звільнив юнака. Повернувшись до Константинополя, Петро залишив все мирське, став ченцем і оселився в монастирі на Олімпі. 34 роки свого життя він присвятив служінню Богу, молитвам, християнським подвигам, дотриманню суворого посту і ходінню без взуття. Останні 8 років життя провів у Константинополі, де побудував храм.

Яке сьогодні церковне свято - праведної Ангеліни, деспотиси Сербської

У 1457 році Сербію захопили турки і син тодішнього правителя - Стефан - вирушив у столицю Туреччини, тому що туди відправили його сестру, видавши заміж за султана. Дізнавшись про те, що турки спалюють монастирі, юнак став на захист Сербії. Пізніше одружився з Ангеліною - донькою албанського князя. З дружиною і трьома дітьми він довго переховувався - спочатку в Албанії, потім в Італії, де і помер. Ангеліна перенесла нетлінні останки чоловіка в Купиново, а її син, подорослішавши, став правителем Сербії. Мощі блаженного Іоанна і його батьків славляться багатьма знаменнями і пророцтвами.

Прикмети 14 липня

Прикмети 14 липня / pinterest.ru

Прикмети 14 липня / pinterest.ru

  • Західний вітер - до дощів;
  • Червонуватий серп місяця - до вітряної погоди, кінці місячного серпа затупилися - до злив;
  • На деревах вже жовте листя - до ранньої осені;
  • Крик сороки - спека затягнеться.

Що можна робити 14 липня

Що можна робити 14 липня / pinterest.ru

Що можна робити 14 липня / pinterest.ru

Збирати малину і агрус, а також варити з них варення. Вважається, що приготоване в цей день блюдо буде особливо смачним.

Також в цей день рекомендується прополоти город - бур'янів не буде довго.

Що сьогодні не можна робити

Жінкам не можна виконувати важку фізичну роботу, а чоловікам не рекомендується ризикувати.

Поделиться в соц. сетях: