Поганий сценарій припускає, що Маріуполь захоплять, а угруповання ЗСУ на Донбасі буде оточене. Гарний – що Маріуполь продовжить оборону, а ЗСУ на Донбасі відійдуть самі.

 
Радник голови ОП Олексій Арестович заявив, що є два ймовірні варіанти розвитку подій у Приазов'ї та зоні ООС. Про це він розповів в інтерв'ю блогеру Марку Фейгіну.
 
"Маріуполь можуть взяти, одразу кажу. Хоча це буде аж ніяк не просто і нешвидко. Але якщо вони перекидають зараз сили з Росії та з півночі, - це в сумі дасть результат, і хоч би якими були професійними захисники Маріуполя, - буде горе. Другий найнеприємніший можливий результат - це оточення нашого угруповання у зоні ООС", - заявив Арестович.
 
Радник голови ОП уточнив, що в цьому випадку ЗС РФ отримають "велику оперативну перемогу", а українська армія, відповідно, отримає поразку - "і моральну, і оперативну, і війська просядуть, і закінчиться ланцюг везіння та суцільних видосиків, коли тільки ми "колошматимо" російську армію".
 
При цьому Арестович наголосив, що ця поразка буде "піровою перемогою" для РФ.
 
"Війну ми від цього не програємо - російська армія зазнає таких втрат, що їй уже не буде рухатися куди і чим, - але це можливо. Ми розуміємо можливість і вживаємо своїх заходів", - сказав Арестович.
 
За його словами, другий варіант розвитку подій, позитивний, передбачає, що в Маріуполі зберігатиметься опір на окремих ділянках, який відволікатиме сили супротивника від удару на північному напрямку (у зоні ООС), "і даючи нам тим самим поле для політичного маневру", – уточнив Арестович.
 
Він додав, що при цьому в самій зоні ООС українські війська відійдуть на заздалегідь підготовлені позиції, утримуючи лінію фронту, - і не дадуть взяти себе в оточення.
 
Нагадаємо, напередодні британська розвідка повідомляла, що РФ має намір оточити ЗСУ на Донбасі.
 
Також у Пентагоні говорили, що Росія змінила загарбницькі пріоритети і вже націлена не на Київ, а на Донбас із метою відрізати українські сили на схід від інших.

Поделиться в соц. сетях: