Зустрічі пройшли на полях саміту Кримської платформи, проте обговорювалися також питання ПП-2, Білорусі та фінансової допомоги.

Президенти України і Польщі Володимир Зеленський та Анджей Дуда зустрілися в Києві на полях саміту Кримської платформи. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента у понеділок, 23 серпня.

Дуда привітав Україну з успішним проведенням першого саміту Кримської платформи і великою кількістю учасників. Він заявив, що Польща планує активно піднімати питання відновлення територіальної цілісності і суверенітету України під час свого майбутнього головування в ОБСЄ.

Також Зеленський поінформував співрозмовника про ситуацію з безпекою на Донбасі і запропонував спільні кроки із протидії агресивним діям Росії. Політики обмінялися думками щодо складного становища на кордонах обох країн із Білоруссю, події в Афганістані та евакуацію своїх громадян звідти, Північний потік-2 і двостороннє співробітництво.

Крім того, Зеленський провів зустріч із президентом Євроради Шарлем Мішелем. Вони домовилися координувати зусилля разом з іншими міжнародними партнерами в рамках подальшої роботи Кримської платформи. Також сторони обговорили підготовку саміту Україна-ЄС, який відбудеться 12 жовтня 2021 року в Києві.

Зеленський і Мішель обговорили Північний потік-2 і перспективи отримання другого траншу макрофінансової допомоги в обсязі 600 млн євро.

Нарешті, Зеленський зустрівся із прем'єр-міністром Швеції Стефаном Левеном і подякував йому за участь в інавгураційному саміті Кримської платформи.

Співрозмовники обговорили подальшу взаємодію з питань порядку денного відносин України з ЄС і щодо перспектив співпраці в рамках партнерства НАТО з розширеними можливостями. Левен відзначив прогрес України у здійсненні важливих реформ і запросив Зеленського відвідати Швецію.

Поделиться в соц. сетях: