Учора Лукашенко заявив про бажання відвідати анексований Крим із Путіним і сказав, що півострів "де-юре російський".

Президент РФ Володимир Путін відвідає анексований Крим з формальним главою Білорусі Олександром Лукашенком у "відповідний момент", заявив у середу, 1 грудня, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, пише ТАСС.

Напередодні Лукашенко заявив, що до "референдуму" Крим був російським де-факто, а згодом став і де-юре.

"Очевидно, що зараз у Криму не найкращий час для таких поїздок - погода надзвичайна, та й різні кліматичні аномалії дають про себе знати, але в мене немає сумніву, що в потрібний момент два президенти домовляться і з'їздять до Криму", - сказав він.

"Звичайно, дуже важлива вчора була зроблена заява президентом Лукашенком про те, що у сприйнятті білоруської сторони Крим де-факто та де-юре є російським", - додав Пєсков.

У свою чергу глава МЗС України Дмитро Кулеба визнання Білоруссю Криму російським назвав точкою неповернення у відносинах Києва та Мінська, пише Інтерфакс-Україна.

"Потенційне визнання окупованого Криму Білоруссю буде точкою неповернення у наших двосторонніх відносинах, і ми діятимемо відповідним чином, тому що для нас Крим - це не поле для компромісів", - сказав Кулеба у Ризі.

Міністр додав, що Україна вже вважає Білорусь потенційним джерелом загрози. "Ми вже розподілили серйозні ресурси на наш північний кордон із Білоруссю. По суті, у нас тепер є північний фланг для оборони нашої країни", - зазначив Кулеба.

Поделиться в соц. сетях: