Усього за добу до закінчення терміну американський Конгрес проголосував за продовження тимчасового фінансування.

Контрольований демократами Сенат Конгресу США у четвер, 2 грудня, схвалив законопроект про тимчасове фінансування американської адміністрації до 18 лютого 2022 року включно. На підтримку цього документа проголосували 69 сенаторів, 28 висловилися проти. Це дозволило уникнути шатдауну - призупинення роботи урядових установ - всього за добу до закінчення терміну.

Декількома годинами раніше законопроект ухвалила Палата представників США - 221 голосом "за" при 212 "проти". Тепер документ має підписати президент країни Джо Байден.

"Я радий, що зрештою здоровий глузд переміг. Уряд продовжить роботу", - заявив лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер, подякувавши членам верхньої палати Конгресу за те, що вони відвели країну "від межі неминучого, непотрібного і дорогого шатдауну".

Республіканці загрожували блокуванням фінансування

Фінансування федерального уряду мало закінчитися 3 грудня опівночі за місцевим часом, але деякі республіканці в Сенаті пригрозили заблокувати законопроект через невдоволення політикою адміністрації Байдена щодо вимог обов'язкової вакцинації від коронавірусу.

Також законодавці у Конгресі не можуть дійти згоди про перспективу підвищення стелі державного боргу. Як попереджала раніше міністр фінансів Джанет Єллен, США можуть зіткнутися з фінансовою кризою та рецесією, якщо до грудня не вдасться погодити чергове підвищення держборгу.

Поделиться в соц. сетях: