Сербія в суботу продемонструвала свої нові зенітно-ракетні комплекси китайського виробництва та іншу військову техніку, закуплену як у росії, так і на Заході. Про це УНН пише з посиланням на Reuters.

Представників громадськості та ЗМІ було запрошено на показ на військовому аеродромі Батайниця недалеко від Белграда, де китайські та французькі ракети були розставлені поруч із вертольотами Airbus, безпілотниками з китайським озброєнням та російськими винищувачами МіГ-29.

Китайська система ППО FK-3, аналогічна російській С-300 або американській системі Patriot, була закуплена Белградом у 2019 році і поставлена ​​раніше цього місяця.

В даний час Сербія є єдиною європейською країною, що експлуатує китайський ракетний комплекс та бойові безпілотники CH-92A.

Президент Олександр Вучич оглянув суботню виставку у супроводі воєначальників та подивився показ вищого пілотажу за участю відремонтованих літаків МіГ-29, подарованих росією у 2017 році.

"Я пишаюся сербською армією, я пишаюся великим прогресом, — сказав Вучич журналістам. — Ми збираємося значно посилити нашу винищувальну авіацію… Сербія — нейтральна країна, і Сербія має знайти рішення, що дозволяють їй зберегти своє небо та свою державу".

Вучич раніше заявля, що Сербія розраховує закупити у Франції 12 багатоцільових винищувачів Rafale до кінця року або на початку наступного року, що політологи розглядають як ознаку дистанціювання Белграда від Москви.

За його словами, Сербія також веде переговори щодо купівлі 12 бойових літаків "Тайфун" у Великої Британії.

Постачання ракетної системи FK-3 спонукало кілька західних країн, у тому числі Німеччину, попередити Белград, що вони очікують узгодження зовнішньої політики Сербії із ЄС, якщо та захоче стати її членом.

Бєлград тричі голосував проти росії в ООН, але не став вводити проти неї санкції.

Збройні сили Сербії частково засновані на колишніх радянських технологіях, і росія одна із їхніх основних постачальників.

Белград також залежить від постачання природного газу та нафти з росії.

Поделиться в соц. сетях: