Газпрому не варто збільшувати поставки газу новими трубопроводами в обхід України, хоча це вигідно, відзначив російський лідер.
 

Російський Газпром має і далі виконувати контрактні зобов'язання з постачання газу через Україну. Про це сказав президент РФ Володимир Путін на нараді з питань розвитку енергетики, повідомляє прес-служба Кремля в середу, 6 жовтня.
 
"Потрібно повністю дотримуватися контрактних зобов'язань щодо транзиту, прокачування нашого газу через територію України, через ГТС України. По-перше, не треба нікого ставити в скрутне становище, включно з Україною, незважаючи на всі моменти, пов'язані з російсько-українськими відносинами на сьогоднішній день, а по-друге, не потрібно підривати довіру до Газпрому як до надійного, абсолютно надійного партнера в усіх відношеннях", - сказав Путін.
 
Він також висловив думку, що Газпрому не варто збільшувати поставки газу новими трубопроводами в обхід України, хоча це вигідно.
 
"Дивіться: Газпром вважає, що йому економічно доцільніше, вигідніше навіть було б заплатити Україні штраф, але збільшити обсяг прокачування по нових системах саме з огляду на обставини, про які я сказав, - тиск більший у трубі, менше викидів в атмосферу СО2, дешевше все виходить - під 3 млрд за рік. Але я прошу цього не робити", - відзначив Путін.
 
Також він додав, що тиск газу по ГТС не можна збільшити, "адже вона не ремонтувалася вже десятиліття".
 
"Там будь-якої миті може щось лопнути, статися. І тоді настануть взагалі несприятливі наслідки для всіх: і для транзитної сторони, і для споживачів", - резюмував Путін.

Поделиться в соц. сетях: