Компанії BioNTech, Moderna і Johnson & Johnson працюють над адаптацією своїх вакцин проти COVID-19 для варіанту коронавірусу "Омікрон", при цьому німецький партнер Pfizer заявив, що при необхідності він може підготувати нову версію протягом 100 днів, пише УНН з посиланням на Bloomberg.

У понеділок BioNTech заявила, що почала розробку, щоб рухатися якомога швидше. Перші кроки з розробки нової вакцини збігаються з дослідженнями, необхідними для оцінки її необхідності - процес, який і ця компанія, і Moderna почали в минулий четвер, коли новини про новий варіант почали поширюватися по всьому світу.

У понеділок генеральний директор Moderna Стефан Бансель заявив, що на розробку і поставку вакцини, спеціально призначеної для "Омікрон"-варіанту коронавірусу, що викликає COVID-19, підуть місяці. Однак бустер в 100 мікрограм може бути готовий набагато раніше.

"Більша доза може бути зроблена відразу ж, але пройдуть місяці, перш ніж під конкретний варіант Omicron буде готовність до відправки у величезних кількостях", - сказав Бансель в інтерв'ю телеканалу CNBC.

Бансель сказав, що Moderna вважає, що варіант "Омікрон" дуже заразний, але займе щонайменше два тижні, щоб визначити, наскільки мутації вплинули на ефективність вакцин, наявних на ринку.

Виробники ліків місяцями готувалися до того, що їм може знадобитися доопрацювати свої вакцини під нові варіанти. BioNTech, Pfizer і Moderna зможуть просуватися з безпрецедентною швидкістю: в обох вакцинах використовується технологія мРНК, яка скорочує терміни для розробки нової вакцини до декількох місяців, відзначає при цьому Bloomberg.

Вакцина J&J заснована на іншій технології - на основі вірусного вектора. Компанія заявила, що тестує імунні компоненти крові учасників випробувань свого бустера, щоб з'ясувати реакцію на "Омікрон", і розробляє вакцину, спеціально націлену на цей варіант, що при необхідності буде вивчена у дослідженнях на людях.

Перша людина, інфікована штамом B.1.1.529, була виявлена недавно в Ботсвані. Згідно з даними місцевої радіостанції SABC, йдеться про громадянина ПАР. Всесвітня організація охорони здоров'я назвала новий штам COVID-19 грецькою буквою Omicron. Організація кваліфікувала новий варіант як такий, що викликає занепокоєння.

Новий штам вже був виявлений у декількох європейських країнах, Ізраїлі, Гонконгу, Канаді та Австралії. Багато країн почали обмежувати або забороняти поїздки з країн півдня Африки, щоб приборкати поширення цього варіанту.

Поделиться в соц. сетях: