Експерти не виявили значної різниці в потенціалі передачі коронавірусу щепленими і нещепленими.

Американські вчені провели експеримент в одній з в'язниць Техасу і з'ясували, що вакциновані також є переносниками коронавірусної інфекції, хоча й меншою мірою. Результати дослідження опубліковано на сервері препринтів medRxiv.org, повідомляє News Medical.

Як відомо, вакцини від COVID-19 ефективно запобігають тяжким захворюванням і смерті, але досі не було відомо, до якої міри вакциновані поширюють інфекцію.

Під час дослідження, яке проходило наприкінці літа 2021 року, фахівці із Центрів з контролю та профілактики захворювань за підтримки Федерального бюро в'язниць США протягом кількох тижнів брали мазки з носоглотки у в'язнів в одній з в'язниць штату Техас. На той момент там було інфіковано 74% ув'язнених.

З 95 учасників, включених у дослідження, 78 були повністю вакцинованими, двоє – частково, тоді як 15 взагалі не були вакцинованими.

Більшість зі щеплених отримали вакцину Pfizer – 73%, менша частина – Moderna (18%) і Johnson & Johnson (9%).

Результати ПЛР-тестів показали наявність вірусу в носоглотці в 93% невакцинованих і 70% вакцинованих. Крім того, в обох груп життя вірусу на слизових тривало 13 днів.

Виняток становили лише ті, хто раніше перехворів на COVID-19 – у них вірус залишався активним не більше 10 днів, незалежно від вакцинації.

Автори наголосили, що немає статистично значущої різниці при передачі коронавірусу повністю вакцинованими і тими, хто не щеплений.

Так було визначено, що заходи захисту від COVID-19, особливо в закритому середовищі (в'язниці, лікарні, будинки для людей похилого віку), треба проводити, незалежно від статусу вакцинації осіб, які там є.

______________________________________

 

medRxiv публікує попередні наукові звіти, які не рецензуються і, отже, не повинні розглядатися як остаточні, бути орієнтирами для клінічної практики або розглядатися як встановлена ​​інформація.

Поделиться в соц. сетях: