Україна хоче провести зустріч у нормандському форматі до відходу Меркель з посади канцлера Німеччини.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель готова до закінчення своїх повноважень провести зустріч нормандської четвірки. Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, опублікованому в понеділок, 4 жовтня.

"У Нью-Йорку, під час Генеральної Асамблеї ООН, мої німецький і французький колеги Хайко Маас і Жан-Ів Ле Дріан хотіли провести зустріч міністрів закордонних справ нормандського формату. Я відразу дав згоду. Але Сергій Лавров, як завжди, не знайшов часу і можливості. Тому ситуація невизначена. Якби ми проводили зустріч міністрів, я б обов'язково скористався нагодою зустрічі і підняв тему того, як газова криза впливає на ситуацію з безпекою і в Україні, і в Європі в цілому", - заявив Кулеба.

Він вважає, що в нормандському форматі має обговорюватися питання Північного потоку-2.

"Зараз переговори в Нормандські форматі ведуться виключно на рівні радників лідерів. Після візитів Меркель в Москву і Київ відбулося два раунди консультацій, дві відеоконференції. Тема газу на них не обговорювалася, але вона безпосередньо тисне зовні на учасників переговорів. Україна вважає, що Північний потік -2 і військова безпека України, ситуація на Сході України - це безпосередньо пов'язані питання, тому ми виступаємо за зв'язування цих питань і їхнє обговорення", - сказав Кулеба.

Глава МЗС України впевнений, що газова криза в Європі створена штучно і "треба вирішувати цей клубок".

"Я не відкидаю, що проблеми нашої труби можуть стати лише маленьким елементиком загальної енергетичної світової кризи. Північний потік-2 ще не запрацював, це треба враховувати. І коли газ піде по Північному потоку-2, незважаючи на всі переможні реляції Газпрому і Росії, поки невідомо", - зазначив міністр.

Поделиться в соц. сетях: