Ситуація, що склалася, підштовхує Росію до пошуку нових шляхів взаємодії і нових механізмів фінансових взаєморозрахунків, зазначив Дмитро Пєсков.

Росія зараз перебуває у тяжкій ситуації. Це підштовхує її до пошуку нових шляхів взаємодії із "дружніми країнами". Таку заяву зробив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков напередодні Петербурзького міжнародного економічного форуму (ПМЕФ), повідомляє ТАСС у вівторок, 14 червня.

"Ситуація нелегка, швидше за її можна охарактеризувати як важку в плані цієї безпрецедентної економічної війни. Але немає лиха без добра. Ця ситуація підштовхує нас і дружні нам країни до пошуку нових шляхів взаємодії, нових механізмів взаємодії, нових механізмів фінансових взаєморозрахунків", - сказав Пєсков.

На його думку, "неминуче слабшає роль резервних валют, роль долара, роль євро, багато країн втрачають довіру до юридичних, фінансових систем".

"Грубо кажучи, коли у вас вкладені гроші в якусь країну, і ви раптом зрозуміли, що їх можуть у вас просто відібрати, або якщо ви вкладаєте гроші в якісь величезні об'єкти і розумієте, що їх теж можуть відібрати, то ви, звичайно, якщо ви розумний інвестор, поступово починаєте яйця таки класти в різні кошики", - пояснив Пєсков.

Він додав, що "цей процес вже запущений, він іде по всьому світу".

Нагадаємо, економіка Росії скоротиться на 15% цього року і на 3% у 2023 році, що зведе нанівець 15-річне економічне зростання. А якщо Європа повністю відмовиться від імпорту енергоресурсів із Росії, то спад економіки стане ще більшим.

Як відомо, наприкінці літа очікується сьомий пакет санкцій ЄС проти Росії за її вторгнення в Україну. Наразі європейці обговорюють газове ембарго.

Поделиться в соц. сетях: