Глава СБУ заявив, що Росія перетворилася в державу-спецслужбу, яка свою зовнішню політику веде за допомогою спецоперацій, а не дипломатії.

У Росії близько семи тисяч тільки офісних співробітників спецслужб щодня працюють на дестабілізацію ситуації в Україні. Про це на форумі Україна 30 у вівторок, 11 травня, розповів голова СБУ Іван Баканов.

"Не секрет, що сьогоднішня Росія за своєю суттю є державою-спецслужбою", - сказав Баканов.

Він зазначив, що будь-який зовнішній напрямок Росії - це не класична дипломатія, а ряд спецоперацій.

"Тільки по Україні з території Росії працює близько семи тисяч співробітників. І це, я хочу вам сказати, лише офісні робітники. Вдумайтеся в цю цифру. Сім тисяч осіб щодня приходять на роботу, щоб займатися розвідувально-підривною діяльністю проти України", - сказав глава СБУ.

Баканов також назвав окремі напрямки діяльності спецслужб РФ щодо України:

 

  • за всяку ціну перешкоджати зміцненню національної безпеки України. Як приклад, Баканов привів спроби Росії заважати міждержавним домовленостям з надання допомоги Україні;
  • провокувати акції протесту і безлади в Україні;
  • розширювати старі і формувати нові агентурні мережі;
  • проводити інформаційні спецоперації;
  • забезпечити ресурсами бойовиків "Л/ДНР" і підтримувати збройний конфлікт;
  • комплексна робота на шкоду Україні - проводити як точкові диверсії і теракти, так і направляти зусилля на загальну дестабілізацію ситуації в Україні. Для цього створюють окремі проросійські організації та проекти.

Поделиться в соц. сетях: