Україні знадобиться додатковий час, щоб вибрати всю зарезервовану для неї суму в 5 млрд доларів, прогнозує Олег Устенко.
 

Ті 700 млн доларів, які Україна незабаром може отримати від МВФ, вже закладені на фінансування дефіциту державного бюджету. Про це в четвер, 21 жовтня, в ефірі телеканалу Дім сказав радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко.
 
"Ці 700 млн доларів ми очікуємо найближчим часом, вже було підписано попередню угоду з Міжнародним валютним фондом. Ці кошти закладені вже на покриття державного бюджету. Тому тут особливого вибору немає. Вони зайдуть до державного бюджету", - сказав експерт.
 
Устенко додав, що буде потрібен час, щоб вибрати всю зарезервовану для України суму в 5 млрд доларів.
 
"Україні потрібно додатковий час, щоб вибрати всю цю зарезервовану для неї суму. Тому одна з частин переговорного процесу з МВФ якраз стосувалася того, що програму було б логічно додатково продовжити, і угоду, наскільки я розумію, попередньо вже отримано", - зазначив він.
 
Зараз очікується засідання ради директорів МВФ, на яку буде винесено й українське питання, в тому числі стосовно продовження програми.
 
"Ми раніше отримали 2,1 млрд доларів - це 40% від загальної нашої програми. Ми зможемо просунутися автоматично після чергового траншу і отримати решту 60%. Тому коли говорили відносно термінів програми, говорили, в тому числі і про те, щоб спробувати отримати повністю зарезервовану для України суму. Звичайна українська практика - це якраз обірвати стосунки батьків та відкрити нову програму. В даному випадку якраз використовується, на мій погляд, більш логічний підхід - спробувати вибрати те, про що домовилися раніше", - заявив радник президента.
 
Нагадаємо, МВФ може ухвалити рішення про виділення Україні траншу на 700 млн доларів вже в листопаді. Про це на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Поделиться в соц. сетях: