Підстав для виникнення дефіциту гречки на ринку України немає, запевнили в Мінекономіки.
 

За підсумками квітня ціна на гречку в Україні стабілізувалася. А середня споживча ціна на цю крупу знизилася на 0,4% - до 40,06 гривні за кілограм, повідомляє Мінекономіки в понеділок, 10 травня.
 
Відзначається, що цінової стабілізації досягли завдяки тому, що в 2021 році уряд ввів новий напрям державної підтримки аграріїв для стимулювання виробництва гречки, який сприятиме поліпшенню продовольчої безпеки і підвищить доступність цієї продукції для споживачів.
 
"Програмою передбачено надання дотацій аграріям в розмірі 3500 гривень на 1 га посівів гречки. Це забезпечить стабільний обсяг виробництва гречки, рівний внутрішньому споживанню, і в перспективі - орієнтацію на експорт, а також розвиток суміжних галузей. Орієнтовна площа підтримки по Україні повинна скласти 15 тисяч гектарів", - йдеться в повідомленні.
 
Крім того, в Мінекономіки відзначили, що не очікують проблем на ринку гречки через відмову Росії експортувати цю продукцію в Україну.
 
У 2020/2021 маркетинговому році (МР) внутрішня потреба в гречці становить 131 тис. тонн, з них 116 тис. тонн - на харчові потреби. За даними Держстату, в 2020 році обсяг виробництва гречки становив 97,6 тис. тонн. Перехідні залишки гречки на початок поточного МР становлять 10 тис. тонн, а на кінець МР їх прогнозують в обсязі 20 тис. тонн.
 
Крім того, в поточному МР станом на 1 травня 2021 року Україна експортувала 0,6 тис. тонн насіння гречки й імпортувала 31,3 тис. тонн (зокрема при роботі з РФ - 18,9 тис. тонн, Казахстаном - 9 тис. тонн, Білоруссю - 3,4 тис. тонн). Також було імпортовано майже 19 тис. тонн зернових культур, з яких, за експертними оцінками, гречана крупа становить близько 80%, або 15 тис. тонн.
 
Таким чином, станом на 1 травня 2021 року, за експертними підрахунками, імпортовано 46 тис. тонн гречки.
 

Поделиться в соц. сетях: