Через масовий експорт агрохолдингами аграрної продукції ціни на неї в Україні значно зросли.

Про це заявив політичний коментатор Дмитро Співак.

"Все вивозиться з країни. 2021 рік - ячмінь, пшениця і кукурудза вивезені на 15, 5 млрд дол. Це рівно на третину більше, ніж у 2020 році. Соняшникової олії вивезли на 7 млрд дол. Це просто астрономічні цифри", - розповів Співак.

За його словами, великі агрохолдинги намагаються заробити на зростанні світових цін на продовольство і вивозять продукцію в значних обсягах. Що своєю чергою спровокувало різке зростання цін на продукти харчування всередині країни. 

"Ось ви 90% врожаю вивезли, а людей як годувати? Ну заробили величезні гроші 20 компаній, а далі що?  Сьогодні в магазині Наша з вами рідна соняшникова олія коштує як італійська приблизно", - сказав співак.

Він підкреслив: агрохолдинги заробили на експорті, а розплачуватися за це будуть звичайні українці, які купують продукти харчування українського виробництва за європейськими цінами.

"Жадібність агрохолдингів, які все це вивозять, бюджет не наповнюють, там абсолютні копійки, тому бідні платять багатим, щоб багаті стали ще багатшими. Ну і ще одна причина - це так звані загороджувальні мита. На цукор - 50%, на соняшникову олію - 30%. Тому ці два значущих продукти входять до трійки лідерів по подорожчанню.

Вбивається одночасно конкуренція, імпорт не вигідний, наші всі вивозять на експорт, залишається мало продуктів тому ціни роздуваються", - пояснив співак.

Нагадаємо, раніше радник президента з економічних питань Олег Устенко повідомив, що через зростання цін на продукти харчування, викликане збільшенням ціни на газ, в Офісі президента розглядають можливість введення в Україні електронних продуктових карток для незаможних верств населення.

За підрахунками експертів, введення продуктових карток обійдеться бюджету в 50 млрд грн

Поделиться в соц. сетях: