Цього року виповнюється 78 років від початку депортації кримських татар із Криму. Депортація розпочалася о третій годині ночі 18 травня 1944 року.

Сьогодні, 18 травня, виповнюється 78 років від початку депортації кримських татар із Криму. Цього дня в Україні та світі вшановують пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

Депортація розпочалася о третій годині ночі 18 травня 1944 року. На збори відводилося від кількох хвилин до півгодини. З собою дозволялося взяти до 20-30 кг речей та їжі на сім'ю, решту майна конфіскувала держава або ж воно діставалося мародерам.

До операції з депортації влада залучила 32 тис. військових НКВС. У товарних вагонах людей вивозили до спецпоселення в Узбекистан, в ГУЛАГ та на роботи у Московському вугільному басейні.

Під час депортації або в перші роки після неї від голоду або хвороб загинуло 110 тис. кримських татар (46% від депортованих). До 1947 року загальна кількість депортованих становила 238 тис.

Після депортації люди продовжували помирати від недоїдання, виснажливої ​​праці, хвороб, відсутності медичної допомоги та холоду.

Поделиться в соц. сетях: