Депутати Європарламенту схвалили скасування мит ЄС на весь український експорт на рік. Заходи охоплюють промислові товари, фрукти та овочі, сталь, повідомили у євроінституції, пише УНН.

"У четвер парламент підтримав скасування на один рік імпортного мита ЄС на весь український експорт, щоб підтримати економіку країни. Ця тимчасова лібералізація торгівлі, схвалена 515 голосами за, при 32 проти та 11 тих, хто утримався, є відповіддю на наслідки війни росії проти України, яка обмежує можливості країни для торгівлі", - йдеться у повідомленні.

Як вказано, щоб забезпечити сьогоднішнє ухвалення на пленарному засіданні, процедури були прискорені.

"Ці заходи повністю скасують ввізне мито на промислову продукцію, ввізне мито на фрукти та овочі, а також антидемпінгове мито та захисні заходи щодо імпорту сталі терміном на один рік", - вказали у ЄП.

Як очікується, Рада ЄС також невдовзі схвалить це.

Скасування мит почне діяти наступного дня після його публікації в Офіційному журналі ЄС.

Відносини між ЄС та Україною регулюються Угодою про асоціацію. Поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі, охоплена угодою, забезпечує преференційний доступ на ринок ЄС для українського бізнесу з 2016 року.

ЄС є найважливішим торговим партнером України, на частку якого у 2021 році припадало понад 40% загального обсягу торгівлі товарами. Своєю чергою Україна була 15-м найбільшим торговим партнером ЄС, на частку якого припадало близько 1,2% від загального обсягу торгівлі ЄС.

Поделиться в соц. сетях: