Голова ОБСЄ побувала в Маріупольському морському торговельному порту, де її поінформували про стан порту, його проблеми.

Голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Королівства Швеція Анн Лінде з робочим візитом прибула до Маріуполя. Про це Лінде повідомила в своєму Twitter.

"У порту Маріуполя на Азовському морі оцінюємо ситуацію з регіональною безпекою після недавньої напруженості. Суверенітет і територіальна цілісність України повинні дотримуватися відповідно до міжнародного права і зобов'язань ОБСЄ", - наголосила глава ОБСЄ.

Керівництво порту поінформувало високу гостю про стан об'єкта, проблеми в роботі, особливо після початку російської агресії, про обмеження проходу Керченською протокою, написав у Facebook заступник глави МЗС Василь Боднар.

Лінде також зустрілася із заступником міністра оборони України і командиром тактичної групи Маріуполь, які розповіли їй про безпеку в Азовському морі та заходи щодо зміцнення берегової оборони.

"Тему свободи судноплавства в Чорному і Азовському морях обговорили сьогодні в Маріупольському порту з чинною головою Анн Лінде... З квітня цього року Росія в порушення міжнародного права, блокує Керченську протоку, завдає серйозної шкоди нашим портам на Азові і українській економіці в цілому. На цьому акцентували увагу в спілкуванні", - написав у Facebook голова Донецької ОДА Павло Кириленко.

Він також подякував Лінде і європейським партнерам за "щире прагнення допомогти Україні".

Анн Лінде приїхала в Україну вже вдруге з початку року.

 

 

Тим часом в ОБСЄ заявили про зниження напруженості на Донбасі. Кількість порушень режиму припинення вогню на лінії зіткнення на сході України за останні тижні знизилася.

Також повідомлялося, що в ОБСЄ назвали основну причину загибелі мирних жителів Донбасу. Цивільні особи гинули і отримували поранення через вибухи під час повсякденних занять.

Поделиться в соц. сетях: