Вийшла друком книга «Незламні» про мудрість і незламність української жінки. До видання увійшли історії 30 жінок-військових, бізнесвумен, волонтерів, медиків — книга про українок сучасності, що надихають своєю силою, стійкістю, героїзмом, передає УНН.

Побачило світ перше видання історії спротиву військовій та терористичній агресії з боку українок, що кожна на своєму фронті боронить свободу й незалежність України. Серед героїнь, наприклад, волонтерка Настя Тиха, яка під час обстрілів евакуювала з Ірпеня 19 собак, режисерка документального кіно Аліса Коваленко, яка пішла служити на фронт, та інші жінки, чия відвага варта захоплення.

Своєю історією боротьби з агресором з читачами поділилася й Альона Шевцова – одна із найвпливовіших жінок фінтеху України, генеральна директорка міжнародної платіжної системи LEO, акціонерка та Голова Наглядової Ради IBOX BANK. У проекті “Незламні” Альона Шевцова розповіла про свої перші думки на момент вторгнення, як їй майже повністю вдалося повернути бізнес до довоєнних показників та що вона відкрила в собі, своєму оточенні.

«Наша команда вразила мене! Кожен зі співробітників встав на захист країни. Хтось мобілізувався, інші відповідали за безпечні умови праці для команди, частина поїхала в Європу, аби швидко привезти амуніцію. Кожен знайшов діло для себе, яке наближає нас до перемоги», - цитують Альону Шевцову редактори книги «Незламні».

Збірка має привернути увагу світової спільноти до всеохопної діяльності українських жінок, які пішли до лав ЗСУ чи тероборони, збирають гуманітарну допомогу, а потім під кулями її розвозять, рятують з-під завалів поранених, надають медичну допомогу, ціною власної безпеки евакуюють дітей, літніх людей, тварин. Українки відкрили в собі такі якості, про які навіть не думали.

Героїні збірки «Незламні»

Катерина Смірнова – мешканка Харкова, яка кілька років тому переїхала до Італії. До повномасштабної війни в Україні вона вела свій гастроблог і працювала в туристичному бізнесі, та з початком російського вторгнення зосередила свою діяльність на допомозі військовим на лінії фронту. Завдяки її фонду Buongiorno UA в українських захисників і захисниць з'явилося понад 12 тисяч одиниць амуніції, понад 3 тисячі військових приладів, 26 супутників Starlink та автівок, 8 машин швидкої допомоги, реанімобіль, квадроцикл, тактичні аптечки й медичні рюкзаки. А ще – VAC-апарати та витратні матеріали до них, ліки та гуманітарна допомога.

Оля Рондяк – мисткиня світового масштабу, родом із України. Попри те, що Оля виросла в еміграції, вона та її родина зберегли українську ідентичність. Від моменту повномасштабного вторгнення росії до України вона створила нову серію робіт під назвою “Жінки війни”. У творчому потоці Оля навіть не мала часу дати назви всім картинам, а їх понад 50. Ці картини продають на аукціоні в галереї у США та онлайн. Нещодавно одну з цих робіт продали за 20 тисяч доларів. Усі кошти йдуть на допомогу Україні. Оля Рондяк – авторка обкладинки “Незламних”.

Свої історії розповіли також Марта Левченко, Ольга Руднєва, Лейла Туваклієва, Вікторія Тігіпко, Юлія Микитенко, Інна Поперешнюк, Аліса Коваленко, Наталія Ємеліна, Регіна Кошова, Ольга Кудіненко, Ірина Сампан, Анастасія Леонова, Оксана Місюра, Інга Кординовська, Олена Шевченко, Надія Омельченко, Ірина Іванчик, Юлія Панкова, Ірина Іванчик, Інна Скаржинська, Віталія Панкул, Олена Стрижак, Наталія Мосейчук, Ксенія Драганюк, Ольга Белицька, Альона Шевцова, Катерина Смірнова.

Головна редакторка “Незламних” Вікторія Покатіс зазначає, що редакція продовжує збирати історії для дургого видання. Вона також розказала, що частину коштів від продажу кожної книжки спрямовують на підтримку проєкту “Наші діти”, створеного для допомоги дітям, яких ця війна позбавила найдорожчого – сім'ї.