Запит Байдена на додткове фінансування Києва передбачає скорочення прямої бюджетної підтримки від 1,1 мільярда доларів на місяць до 825 мільйонів доларів.

Протягом наступного фінансового року щомісячна американська допомога Україні поступово зменшуватиметься. Про це йдеться у листі, надісланому у п'ятницю, 20 жовтня, з Білого дому тимчасовому спікеру нижньої палати парламенту США Патріку Макгенрі.

Зазначається, що запит президента США Джо Байдена до американського Конгресу щодо виділення додаткового фінансування для допомоги Україні у наступному фінансовому році передбачає виділення 11,8 мільярдів доларів зі зниженням щомісячного розміру допомоги від 1,1 мільярда до 825 мільйонів.

"Цей запит забезпечує глісаду (структуру фінансування, що змінюється від початкової дати до кінцевої, - ред.) від 1,1 мільярда доларів на місяць прямої бюджетної підтримки до 825 мільйонів доларів на місяць. Бюджетна підтримка надаватиметься через Світовий банк як відшкодування дозволених і підтверджених видатків Уряду України відповідно до поточної системи умов, розробленої Урядом США. Цей запит на фінансування ґрунтується на останній оцінці Міжнародного валютного фонду щодо дефіциту фінансування України на 2024 рік і припущеннях США щодо надійного розподілу тягаря між ЄС, Японією та іншими донорами", – йдеться в листі.

У документі зазначається, що ця сума буде доступною до 30 вересня 2025 року для допомоги Україні та країнам, які постраждали від війни в Україні.

"Це фінансування в поєднанні з критично важливими інвестиціями уряду США в інфраструктуру та приватний сектор України … надаватиме критично важливі ресурси для того, щоб Путіну не вдалося зруйнувати українську економіку. Путін вочевидь прагне краху української економіки, щоб забезпечити капітуляцію України", – наголошується в листі.

Окремо акцентовано, що бюджетна підтримка залишається важливою в контексті впливу загарбницької війни, яку веде Росія, на економіку та експорт України, що створило загрозу економічної кризи.