Скам’янілість велетенського пуголовка віком понад 160 мільйонів років стала рекордною та пролила нове світло на еволюцію амфібій.

Аргентинські вчені знайшли найдавнішу скам'янілість пуголовка, який жив понад 160 мільйонів років тому, повідомляє The Guardian.

Це відкриття стало рекордом, адже попередня відома знахідка подібного віку відставала на 20 мільйонів років. У піщаниковому камені вчені виявили збережені частини черепа, хребта, а також відбитки очей і нервів тварини.

Довжина скам’янілого пуголовка становить близько 16 сантиметрів, що вказує на належність до велетенської жаби, яка нині вимерла.

"Це не лише найстаріший відомий пуголовок, а й найбільш добре збережений", – каже біолог з Університету Маймоніда в Буенос-Айресі Маріана Чулівер.

Раніше дослідникам було відомо, що жаби існують близько 217 мільйонів років, але точна поява стадії пуголовка залишалася загадкою. Палеонтолог Бен Клігман додав, що знахідка підтверджує довговічність стратегії виживання, яка дозволила амфібіям подолати кілька масових вимирань.