В Україні виникли проблеми з електропостачанням внаслідок сильних пошкоджень на ТЕС та ГЕС через удари російських окупантів.

Українські навчальні заклади мають економити електроенергію та не використовувати кондиціонери. Про це йдеться у вівторок, 11 червня, у відповідному листі Міністерства освіти і науки України.

Зокрема, відомство вказує, що 7 червня український уряд ухвалив низку стабілізаційниз заходів, які необхідні для енергетичної системи України.

"З метою стабілізації роботи об'єднаної енергетичної системи України, державним підприємствам, установам, навчальним закладам та організаціям, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, необхідно виконувати заходи, передбачені розпорядженням" - йдеться у листі.

Такі заходи передбачають відмову від використання кондиціонерів, а також вуличного освітлення.

На засіданні Кабінету міністрів України було затверджено новий тариф на електроенергію для населення. Кабмін встановив єдину фіксовану ціну на електроенергію для населення 4,32 грн/кВт*год. Новий тариф набув чинності від 1 червня 2024 року та діятиме до кінця квітня 2025 року. Тепер за світло доведеться платити майже на 64% більше.