Оголошено імена двадцяти переможців цьогорічного Радіодиктанту національної єдності.
Як повідомляє "Суспільне", серед переможців п’ятеро припустилися лише однієї помилки в тексті, п’ятнадцятеро – двох. Таких, що не припустилися жодної помилки, цього року не було.
Серед переможців – українські школярі (7 і 10 клас), мешканка Харкова, що тимчасово перебуває в Німеччині. Крім того, кілька минулорічних переможниць потрапили у двадцятку найкращих і цього року.
"Двоє цьогорічних переможців – школярі сьомого і десятого класів. Іноді нам закидали, що тексти Радіодиктантів занадто складні для школярів. Але зараз ми бачимо, що вони не лише пишуть Радіодиктант, а й роблять це успішно. Також серед цьогорічних переможців троє – Галина Шура, Христина Гоянюк та Юлія Туманцева – це переможниці й минулорічного Радіодиктанту. Христина Гоянюк писала разом з Українським радіо усі 22 радіодиктанти!", – зазначила виконавча продюсерка Українського радіо, координаторка Радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько.
Повний перелік переможців Радіодиктанту національної єдності-2022 такий:
- Галина Шура
- Христина Гоянюк
- Роман Гладик
- Володимир Тесленко
- Анна Гурська
- Леся Бойко
- Юлія Туманцева
- Тетяна Павлик
- Тетяна Остаповець
- Поліна Іванова
- Марія Бесараб
- Ольга Дерман
- Катерина Малікова
- Лілея Титаренко
- Каміла Тушинська
- Поліна Жученкова
- Єгор Берест
- Володимир Яслик
- Дар’я Верба
- Аліна Кожуховська
Загалом на перевірку відправили більш як 30 тисяч електронних листів і майже 10 тисяч паперових, у багатьох з яких було кілька текстів. Приймали навіть листи, отримані після оголошеного кінцевого терміну, оскільки автори сповістили, що не змогли вчасно відправити їх у зв’язку з відключеннями світла. Також п’ять надісланих робіт були написані шрифтом Брайля.
Листи із текстами надсилали і з тимчасово окупованих територій України, і з-за кордону (загалом понад два десятки країн, зокрема, Польщі, Швейцарії, Португалії, Німеччини, Великої Британії, Словенії, Чехії, Франції, Казахстану, Грузії, Молдови, Нідерландів, Канади, США тощо). Перевіряли їх представники вчительської спільноти EdCamp Ukraine.