Заморожування воєнних дій в Україні призведе до ще більшої кількості страждань і катастроф, попередив глава держави.

Світ уже пройшов епоху колоніальних війн та бачив змови великих держав за рахунок тих країн, хто менший. Українці ніколи не приймуть, що їхній країні може бути нав'язане жорстоке колоніальне минуле замість нормального мирного життя. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час виступу на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку в середу, 25 вересня.

"І коли Китай і Бразилія намагаються перетворитися на хор голосів із кимось у Європі, із кимось в Африці, які кажуть щось альтернативне до повного і справедливого миру, виникає запитання. У чому справжній інтерес? Усі мають зрозуміти. Ви не зміцните свою владу за рахунок України", – заявив він.

За словами Зеленського, світ уже пройшов через колоніальні війни та змови великих держав за рахунок тих, хто менший, і всі країни, зокрема Китай, Бразилія, європейські держави, країни Африки та Близького Сходу, розуміють, чому це має залишитися в минулому.

"А українці ніколи не приймуть, чому хтось у світі вважає, що таке жорстоке колоніальне минуле, яке сьогодні нікого не влаштовує, може бути нав'язане Україні зараз замість нормального мирного життя", – наголосив він.

Зеленський зазначив, що хоче справжнього і справедливого миру для України, а альтернативні пошуки миру не приведуть до припинення війни.

"Можливо, хтось хоче отримати Нобелівську премію за заморожування замість справжнього миру, але єдині нагороди, які Путін дасть вам натомість – це ще більше страждань і катастроф", – зазначив президент.

"Коли дехто пропонує альтернативи, половинчасті плани врегулювання – так звані набори принципів – це не лише ігнорує інтереси та страждання українців, які найбільше постраждали від війни, це не лише ігнорує реальність, а й дає Путіну політичний простір для продовження війни та тиску на світ, щоб узяти під контроль більше країн", – сказав Зеленський.

Він підкреслив, що будь-які альтернативні спроби домогтися миру "є спробами домогтися затишшя замість припинення війни, оскільки глобальна ініціатива – Формула миру – існує вже два роки".