Норми нового закону про мобілізацію допоможуть військовому керівництву, зазначив президент.

Норми нового закону про мобілізацію посилять контроль за ухилянтами. Про це сказав президент Володимир Зеленський на брифінгу у Вільнюсі в четвер, 11 квітня.

Він нагадав, що в Україні мобілізація триває постійно згідно з термінами відповідного законодавства. При цьому відбувається "багато маніпуляцій, російського наративу щодо зриву мобілізації".

"Зверніть увагу на факти. Мобілізація постійно триває, як це і має бути, згідно з законодавством, у воєнний час, під час війни. Щодо закону, або одного із законів, які стосуються змін у мобілізації, того, що було проголосовано сьогодні вранці, за запитом наших військ, військового керівництва, є певні зміни в мобілізації. І, згідно з цією мобілізацією, так, є посилення контролю тих, хто ухиляється", – сказав він.

Але, зазначив Зеленський, "будь-яка людина навіть без цього закону, яка порушувала закон мобілізації, і була в мобілізаційному віці, і вона була ухилянтом або ще щось робила поза законом, вона й так порушувала те чи інше законодавство".

"Тут зафіксовано деякі зміни до деяких норм, які допоможуть військовому керівництву. Відпустки, покращення ротацій тощо", – додав президент.