Глава держави сподівається, що Португалія зможе ухвалити необхідні рішення для посилення спроможностей українських захисників.


Президент Володимир Зеленський зустрівся з головою парламенту Португалії Аугушту Сантушем Сілвою, який прибув до Києва. Про це повідомляє Офіс президента у вівторок, 2 травня.

 

Глава держави подякував за надану Португалією безпекову підтримку, зокрема передачу танків Leopard 2. Він поінформував делегацію португальського парламенту про першочергові потреби українських захисників у контексті підготовки до контрнаступу. 

 

Президент висловив сподівання, що уряд і парламент Португалії зможуть ухвалити необхідні рішення для посилення спроможностей українських захисників на передовій.

 

Зеленський також висловив подяку Португалії за надання прихистку десяткам тисяч українців, які були змушені шукати порятунку від війни. 

 

Президент обговорив з головою парламенту Португалії взаємодію на шляху інтеграції України в Європейський Союз і НАТО. Глава держави наголосив на важливості початку переговорів до кінця поточного року про вступ до ЄС. 

 

Глава держави також окреслив очікування України від Вільнюського саміту НАТО, зокрема щодо створення механізму дієвих безпекових гарантій на період до набуття нашою державою членства в Альянсі.

 

Окрему увагу було приділено імплементації української формули миру. Президент подякував за підтримку Португалією мирних ініціатив нашої держави, зокрема в межах ООН.