Україні потрібна достатня кількість зброї, а не підтримка в переговорах. Обійми з Путіним не допоможуть, попередив президент.
Концепція "мир завдяки силі" вже не раз доводила свою реалістичність та ефективність, і зараз вона потрібна знову. Про це сказав президент Володимир Зеленський під час виступу на п’ятому саміті Європейської політичної спільноти (ЄПС) у Будапешті у четвер, 7 листопада.
"Ми захищаємося не від російських слів, а від російських нападів. Тому нам потрібна достатня кількість зброї, а не підтримка в переговорах. Обійми з Путіним не допоможуть. Дехто з вас обіймається з ним уже 20 років, і все стає тільки гірше. Він думає лише про війни й не зміниться. Тільки тиском можна його стримати", – сказав він.
Зеленський закликав лідерів країн підштовхнути Росію до справедливого миру, знайти механізм для того, щоб російські активи якомога швидше почали працювати на Україну, та обмежити здатність держави-агресорки отримувати прибутки від продажу нафти і її можливість обходити санкції.
"Рахунок за цю війну треба виставляти росіянам, а не Україні. Щоб Росія більше не могла висувати свої фальшиві претензії всім навколо – від країн Балтії до Балкан. Будь-яка країна, будь-який лідер, що поважає міжнародне право й сидить за цим столом, має розуміти, що хижаки завжди вимагають щораз більшої й більшої здобичі", – наголосив президент.
Зеленський розповів, що вчора розмовляв із Дональдом Трампом і назвав розмову "хорошою та продуктивною". За його словами, звичайно, поки що ніхто не може знати, "якими будуть його конкретні дії".
"Але ми сподіваємося, що Америка стане сильнішою. Саме така Америка потрібна Європі. А Америці потрібна сильна Європа. Це зв’язок між союзниками, який потрібно цінувати і який не можна втрачати", – додав президент.
За його словами, для України неприйнятні якісь "поступки" перед Володимром Путіним, які рештою стануть самогубством для всієї Європи.
Зеленський наголосив, що Росія розпочала цю війну, бо хотіла не території, а глобальної влади: "спочатку – контролю над Україною, а потім – над усіма вами, як це було колись за радянського чи імперського правління".