Червоний Хрест Білорусі втратив всі свої права члена Міжнародної федерації, а також його припинять фінансувати.

Білоруський Червоний Хрест через депортацію українських дітей більш не є членом Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста. Про це повідомляє Міжнародний комітет Червоного Хреста в п'ятницю, 1 грудня.

"Усунення є результатом невиконання білоруським Червоним Хрестом вимоги про зняття з посади пана Дмитра Шевцова, генерального секретаря Національного Товариства", - йдеться в повідомленні.

Вимогу про усунення висунули після того, як Шевцов зробив серію скандальних заяв про ядерну зброю, депортацію дітей з України до Білорусі, а також поїздок у тимчасово окуповані Донецьк та Луганськ.

Зняття білоруського чиновника з посади означає, що Червоний Хрест Білорусі втрачає свої права члена Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста. Фінансування білоруського Червоного Хреста також буде припинено.

Білоруський Червоний Хрест не зможе брати участь у Генеральній асамблеї Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста та голосувати чи бути обраним на будь-яких статутних зборах.

Разом з тим, Червоний Хрест Білорусі можуть поновити після того, як він виконає вимоги Міжнародного комітету Червоного Хреста.