Будапешт вимагає, щоб Софія скасувала транзитний податок на російський газ, який проходить через Турецький потік.

Угорщина погрожує накласти вето на вступ Болгарії до Шенгенської зони ЄС, якщо Софія не скасує податок на транзит російського газу. Про це у суботу, 16 грудня, повідомляє агентство Reuters з посиланням на міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто.

Болгарія запровадила транзитний податок на російський газ у жовтні, погрожуючи підвищенням цін на угорський імпорт, що надходить через трубопровід Турецький потік.

"Ми чітко дали зрозуміти болгарам, що якщо вони довго загрожуватимуть безпеці енергопостачання Угорщини, тоді ми накладемо вето на їхній вступ до Шенгенської зони", – сказав Сійярто.

За його словами, цей крок Болгарії, нібито суперечить європейським нормам, загрожує безпеці поставок не лише в Угорщині, а й у Сербії та Північній Македонії.

Сійярто пообіцяв, що вето буде знято, як тільки податок скасують.

Зазначається, що у той час як країни Західної Європи доклали великих зусиль, щоб відмовитися від російського газу, Угорщина отримувала 4,5 мільярда кубометрів газу на рік з Росії за угодою, підписаною в 2021 році, в основному через Болгарію та Сербію.