Джек Салліван стверджує, що "найпряміший зв'язок" між українськими досягненнями і внесками пролягає через людські ресурси.
Україна вже одержала велику кількість різної американської зброї, та все одно "опинилась у складній ситуації на полі бою". Причина цього нібито полягає "в проблемах з мобілізацією". Про це заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, ідеться в його інтерв'ю PBS News.
В американського посадовця запитали, що могли б раніше зробити США для швидшої перемоги України. Проте за його словами США передали Україні танки, а також схвалення на передачу винищувачів F-16, систем HIMARS та Patriot.
На його думку, "найпряміший зв'язок" між українськими досягненнями і внесками пролягає через мобілізацію та людські ресурси. Він також не вважає, що якби Україна дістала дозвіл на одержання якоїсь із систем озброєнь раніше, то це б суттєво вплинуло на поле бою.
"Чи побачили ми помітну різницю на полі бою після того, як надали танки Україні? Аналогічно, чи помітили ми помітну різницю у використанні винищувачів F-16? Ми вважаємо, жодна система озброєнь не має вирішального значення у цій битві. Йдеться про людські ресурси, і, на нашу думку, Україні потрібно зробити більше, щоб зміцнити свої позиції з точки зору кількості сил, які вона має на лінії фронту", - стверджує Салліван.
Зазначимо, що прийняття урядом США рішень стосовно передачі того чи іншого озброєння подеколи "розтягувалося" на багато місяців чи навіть більше року. Зокрема, це стосується F-16, HIMARS та Patriot. Так само й питання дозволу ударів ракетами ATACAMS углиб Росії там розглядали тривалий час.
Дискусії про такі рішення раз у раз опинялися в центрі уваги ЗМІ. Інформацію про них виданням повідомляли "анонімні американські посадовці".
Кінець кінцем, Росія здобувала змогу реагувати на ці дискусії погрозами "ескалації" або переміщенням своєї техніки. Наприклад, авіації з аеродромів, що перебувають недалеко від кордонів з Україною.