Потрібен "букет заходів, що налаштують нову ситуацію, які дадуть свій ефект", зазначив Герман Греф.
Російська влада вжила недостатніх заходів для стабілізації курсу рубля. Тому триває активна робота над "новими інструментами". Про це сказав керівник Сбербанку РФ у середу, 13 вересня.
"Те, що робиться зараз для стабілізації курсу, цього недостатньо. Ну і Центральний банк це добре розуміє і уряд. І тому вони ведуть активну роботу для того, щоб розібратися, по-перше, в причинах, і друге, знайти механізми вирішення цієї проблеми", – заявив Греф в ефірі одного з російських телеканалів.
Він нагадав, що традиційно з "відпливом" на ринку борються за допомогою підвищення ставок.
"Головна мета підвищення ставки Центральним банком була все-таки боротьба з інфляцією, а не вплив на поточний курс. І я думаю, що має бути такий букет заходів, які налаштовують нову ситуацію, які дадуть свій ефект", – зазначив очільник Сбербанку і додав, що навряд чи якісь адміністративні заходи запровадження чи відновлення валютного регулювання дадуть ефект.
Зазначимо, що сьогодні рубль продовжує дешевшати на біржі. Російська валюта впала на 1,3% і зараз за долар дають 96,13 рублів.
Як відомо, у серпні курс долара в Росії перевищив 100 рублів, а євро коштував понад 111 рублів. Це були рекордні показники з березня 2022 року. У відповідь Центробанк РФ на екстреному засіданні підвищив ключову ставку до 12% річних, після чого рубль трохи зміцнів.
Вчора президент РФ Володимир Путін вперше прокоментував обвал рубля.