Видання Коммерсантъ заявило, що закордонні фабрики переспрямували потоки через падіння попиту на техніку в Україні на тлі війни.

Побутова техніка Bosch, Delonghi і Philips, вироблена для українського ринку, почала постачатися в Росію. Відвантаження йдуть через турецькі, польські та прибалтійські структури іноземних вендорів для збереження позицій у РФ. Про це повідомляє російське видання Коммерсантъ.

Експерти вважають, що закордонні фабрики переспрямували потоки через падіння попиту на техніку в Україні на тлі війни.

На російських маркетплейсах Ozon, Wildberries і Яндекс Маркет почалися продажі побутової техніки Bosch, яка призначалася для українського ринку, заявив ЗМІ гендиректор Kuppersberg Дмитро Шашкін.

"Ми переконалися, що техніку призначили для українського ринку, оскільки самі замовили посудомийну машину Bosch SMV24AX00K через вітчизняний маркетплейс. Техніка приїхала в українських наклейках".

Шашкін додав, що поставки такої техніки в РФ "мають масовий характер, оскільки деякі іноземні бренди рекомендували своїм турецьким, польським і прибалтійським фабрикам продовжувати поставки для збереження позицій на російському ринку".

Модель Bosch ЗМІ виявив у М.Відео, Сітілінку, Яндекс Маркеті, Holodilnik.ru. На техніці є штампи і наклейки з місцем доставки - місто Київ, вся інструкція перекладена українською мовою, підтверджує видання.

Гендиректор виробника побутової техніки Weissgauff Дмитро Хлуднєв теж розповів про постачання в РФ іноземної техніки, призначеної для українського ринку. За його словами, крім Bosch подібним чином до Росії поставляється техніка італійської Delonghi і нідерландської Philips.

Топ-менеджери магазинів електроніки підтверджують наявність таких товарів у РФ: кілька місяців тому турецький дистриб'ютор пропонував мережі придбати іноземну техніку, призначену для українського ринку.