Голова банку ВТБ повідомив, що такі відмови почали фіксуватися після посилення режиму вторинних санкцій наприкінці 2023 року.
Іноземні банки навіть із тих країн, які російська влада називає "дружніми", з кінця 2023 року почали відмовляти у проведенні платежів виключно через те, що вони пов’язані з Росією. Про це голова російського банку ВТБ Андрій Костін розповів на з'їзді Асоціації банків Росії, повідомляє російське провладне інформагентство Интерфакс.
"Після посилення режиму вторинних санкцій наприкінці минулого року різко зросла кількість відмов у проведенні платежів від комплаєнс-контролю без роз'яснення причин. Це стосується насамперед банків "дружніх" юрисдикцій", - заявив російський посадовець.
Серед можливих розв'язань цієї проблеми він вказав розвиток платіжної інфраструктури на території третіх країн, використання афілійованих банків та різноманітних агентських схем, у рамках яких оплата може здійснюватись у тому числі й криптовалютами.
"На ринку сьогодні є два основні види таких схем. Великі експортери, як правило, користуються мережею довірених трейдерів. Усі інші, включаючи найбільші банки, звертаються до послуг незалежних компаній-посередників. Швидше за все, у короткостроковій перспективі цей канал залишиться найбільш затребуваним", - додав голова ВТБ.