Марина Овсяннікова у березні минулого року виступила з антивоєнним плакатом у прямому ефірі програми Время, а в липні провела одиничний пікет навпроти Кремля.

Басманний суд Москви заочно призначив вісім з половиною років колонії колишньому редактору Першого каналу Марині Овсянніковій у справі щодо "поширення хибної інформації" про Збройні сили РФ. Про це 4 жовтня повідомило агентство Інтерфакс.

Зазначається, що крім позбавлення волі строком на вісім років шість місяців із відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму, жінці на чотири роки заборонили "займатися діяльністю, пов'язаною з адмініструванням сайтів електронних або інформаційно-телекомунікаційних мереж, зокрема мережі Інтернет".

Термін покарання буде обчислюватися з моменту затримання Овсяннікової на території Росії або екстрадиції.

Екс-редактор визнана винною "поширенні свідомо неправдивої інформації про Збройні сили РФ з мотиву ненависті до окремої соціальної групи" ("д" ч. 2 ст. 207.3 КК Росії).

За даними слідства, 15 липня 2022 року Овсяннікова опублікувала у власному публічному каналі відеозапис і фото, на яких вона демонструє плакат з текстом, "що містить свідомо неправдиву інформацію про дії військовослужбовців під час спеціальної військової операції". 

У жовтні 2022 року чоловік Овсяннікової повідомив, що вона втекла з-під домашнього арешту з дочкою. Пізніше журналістка заявила, що перебуває за кордоном.

Після втечі жінку заочно арештували і оголосили в розшук.