Голосування Генеральної Асамблеї, що складається з 193 країн-членів, носить рекомендаційний характер і було глобальним дослідженням рівня підтримки спроб Палестини стати повноправним членом ООН.
Генеральна Асамблея ООН переважною більшістю голосів підтримала заявку Палестини на повноправне членство в організації та закликала Раду Безпеки ООН "повторно розглянути це питання". Про це у п'ятницю, 10 травня, повідомляє Reuters.
Резолюцію підтримали 143 країни, 9 проголосували проти, включно з Ізраїлем та США, а ще 25 утрималися. Це голосування не надає палестинцям повноправного членства в ООН, а лише визнає їхнє право на вступ. Також резолюція рекомендує Раді Безпеки ООН повторно розглянути вступ Палестини.
Голосування відбулося майже через місяць після того, як США наклали вето на проєкт резолюції про членство Палестини в ООН, та через сім місяців після початку війни між Ізраїлем і палестинськими угрупованням ХАМАС у Секторі Гази. Це також відбулося на тлі рішення Ізраїлю продовжити будівництво своїх поселень на Західному березі річки Йордан, попри засудження ООН.
Постійний представник Ізраїлю Ґілад Ердан після голосування звинуватив Генасамблею в знищенні Статуту ООН. Під час виступу Ердан символічно подрібнив статут організації на невеликому шредері.
Відповідно до правил, прийом нових держав-членів в ООН здійснюється на підставі рішення Ради безпеки ООН - вузького кола із 15 держав, з яких частина є постійними членами, а частина ротуються.
Наразі Палестина є державою-спостерігачем. Генасамблея де-факто визнала державність палестинців у 2012 році. Як спостерігач, в ООН представлена Палестинська адміністрація, яка здійснює обмежене самоврядування на Західному березі річки Йордан.