Патоген використовує той самий людський рецептор, що й вірус, який викликає COVID-19, наголошують вчені.
Група китайських вчених виявила новий коронавірус у кажанів. Він використовує той самий людський рецептор, що й вірус, який викликає COVID-19, тому може передаватися від тварини до людини. Про це повідомляє South China Morning Post.
Дослідження проводилося під керівництвом Ші Чженлі - провідного вірусолога, відомої як "Кажан" через її великі дослідження коронавірусів кажанів в лабораторії Гуанчжоу спільно з дослідниками з Академії наук Гуанчжоу, Уханьського університету та Уханьського інституту вірусології.
Останнє відкриття - новий вид коронавірусу HKU5, який вперше виявили у японського кажана в Гонконзі. Вірус належить до підроду мербековірусів, до якого також входить вірус, що викликає близькосхідний респіраторний синдром (MERS).
Вірус здатний зв'язуватися з людським ангіотензинперетворюючим ферментом (ACE2), тим самим рецептором, який використовує вірус SARS-CoV-2, що викликає COVID-19, для зараження клітин.
Дослідники виявили, що при виділенні вірусу зі зразків кажанів він міг інфікувати клітини людини, а також штучно вирощені маси клітин або тканин, що нагадують мініатюрні органи дихання або кишечника.
Коронавірус HKU5 зв'язується з рецепторами ACE2 не тільки у людей, але і у багатьох інших видів, кожен з яких може виступати в якості проміжних господарів і передавати його людям.
Мербековірус включає чотири окремих види - коронавірус MERS, два з яких виявлені у кажанів, а один у їжаків.
Він був доданий до списку нових патогенів Всесвітньої організації охорони здоров'я з метою забезпечення готовності до пандемії в торік.