Нині ЦАХАЛ зосереджений на ліквідації ХАМАСу в центральній і південній частинах Гази, але це займе час.

Ізраїльські військові завершили ліквідацію "військової структури" ХАМАС у північній частині Сектору Гази. Про це у суботу, 6 січня, заявив речник ЦАХАЛ контрадмірал Даніель Хагарі, передає The Times of Israel.

"Ми завершили ліквідацію військової бази ХАМАСу в північній частині Сектору і ми продовжимо поглиблювати досягнення, зміцнювати бар'єр і оборонні споруди на кордоні", - сказав Хагарі.

Він визнав, що знадобилося три місяці, щоб значною мірою розгромити ХАМАС на півночі Гази і не дати батальйонам терористичного угрупування здійснити широкомасштабні атаки.

Речник ЦАХАЛ попередив, що, незважаючи на перемогу над ХАМАС на півночі Сектору Гази, все ще існує ймовірність спорадичних ракетних обстрілів Ізраїлю з цих районів.

Хагарі додав, що нині ЦАХАЛ зосереджений на ліквідації ХАМАСу в центральній і південній частинах Гази.

"Ми будемо робити це іншими методами, ретельно, на основі уроків, які винесли з бойових дій на цей час", – наголосив він.

За словами Хагарі, табори біженців у центральній частині Гази "щільні і повні терористів", а Хан-Юніс – це "підземне місто з розгалуженими тунелями".

"Це займе час, бої триватимуть протягом 2024 року. Ми працюємо за планом, щоб досягти цілей війни: ліквідувати ХАМАС в центрі та на півдні і продовжувати всі зусилля, розвідувальний, оперативний і військовий тиск, щоб повернути заручників", – вказав речник ЦАХАЛу.

За його словами, в той же час армія Ізраїлю будує нові оборонні споруди вздовж кордону Гази, щоб дозволити жителям, переміщеним з 7 жовтня, повернутися до своїх домівок.