Американські посадовці повідомляють, що на кордоні з Сирією збільшується кількість бійців ополчення і турецьких спецназівців.
Туреччина та її союзники нарощують сили на кордоні з Сирією, що може говорити про заплановане широкомасштабне вторгнення. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланням на високопоставлених американських чиновників.
За словами офіційних осіб, подовж кордону з Сирією збільшується кількість бійців ополчення і турецьких спецназівців у формі, а також артилерії у великій кількості, яка зосереджена поблизу Кобані, міста з курдською більшістю в Сирії на північному кордоні з Туреччиною.
Розгортання військ, яке почалося після падіння режиму Башара Асада на початку грудня, схоже на військові дії Туреччини напередодні її вторгнення на північний схід Сирії в 2019 році.
Ільхам Ахмед, представник цивільної адміністрації сирійських курдів, заявив у понеділок новообраному президенту Дональду Трампу, що військова операція Туреччини видається ймовірною, і закликав його натиснути на президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, щоб той не відправляв війська через кордон.
"(Мета Туреччини - )встановити фактичний контроль над нашою землею до того, як ви вступите на посаду, змусивши вас взаємодіяти з ними як з правителями нашої території", - написав Ахмед у листі до Трампа, з яким ознайомилося видання.
Ахмед попередив Трампа, що турецьке вторгнення призведе до переміщення понад 200 000 курдських цивільних осіб лише в Кобані, а також багатьох християнських громад.
Трамп раніше натякнув, що Туреччина організувала захоплення Хаят Тахрір аш-Шам Сирії, заявивши журналістам у своїй резиденції у Флориді, що "Туреччина здійснила недружнє поглинання, при цьому не втративши багато життів".
Загроза з боку Туреччини поставила очолювані курдами Сирійські демократичні сили, які разом з американськими військами на північному сході Сирії полюють на бойовиків Ісламської держави, у вразливе становище за кілька тижнів до того, як адміністрація Байдена залишить посаду. Минулого тижня держсекретар Ентоні Блінкен відвідав Туреччину, щоб обговорити з Ердоганом майбутнє Сирії і отримати запевнення, що Анкара згорне операції проти курдських бойовиків.
Переговори про припинення вогню між сирійськими курдами і підтримуваними Туреччиною повстанцями в Кобані, які проходили за посередництва США, провалилися в понеділок без досягнення угоди, повідомив речник Сирійських демократичних сил.
Падіння Асада призвело до активізації турецьких операцій проти Демократичних сил Сирії, які Анкара вважає продовженням забороненої Робітничої партії Курдистану.