Туреччина, Румунія і Болгарія наблизилися до угоди про спільне розмінування їхніх частин моря. Водночас це допоможе Україні захистити свій зерновий коридор.

Три країни, які є членами НАТО - Туреччина, Румунія і Болгарія – планують спільно зайнятися розмінуванням Чорного моря від мін, що дрейфують в результаті російського вторгнення в Україну. Про це у понеділок, 20 листопада, повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що заступники міністрів оборони трьох країн зустрінуться в середу в Анкарі, щоб остаточно узгодити деталі створення підрозділу з розмінування моря, повідомили три особи, знайомі з цим питанням.

За словами одного зі співрозмовників, поки неясно, чи буде підписана остаточна угода після дводенної зустрічі.

Зустріч відбувається через кілька днів після того, як командувач ВМС Туреччини адмірал Ерджумент Татліоглу висловився проти присутності в Чорному морі військово-морських сил інших союзників по НАТО, зокрема США, заявивши, що вони можуть ще більше посилити напруженість в регіоні.

Видання зазначає, що в разі схвалення, мінно-тральні сили не вважатимуться операцією НАТО, але стануть першою великою спільною дією чорноморських союзників з початку масштабного вторгнення РФ в Україну.

Водночас, вони фактично допоможуть Україні захистити свій експортний коридор, адже суховантажі зараз прямують берегами Румунії, Болгарії та Туреччини, де також проходять власні торгові маршрути трьох країн НАТО.