Велика Британія та Франція доклали значні дипломатичні зусилля, щоб переконати президента США, що РФ його дурить, пише Politico.
Похорон папи Франциска в Римі зібрав світових лідерів і став рідкісним приводом для обережного оптимізму щодо майбутнього мирних переговорів по Україні. Та шлях уперед, схоже, буде вкрай складним, повідомляє Politico.
Важливим моментом стало коротке спілкування Дональда Трампа з Володимиром Зеленським на полях церемонії - перша їхня зустріч з моменту провальної бесіди в Овальному кабінеті. Ця розмова, на думку європейських союзників України, ознаменувала зрушення в настроях.
Кір Стармер і Емманюель Макрон протягом кількох місяців намагалися переконати Трампа послабити тиск на Зеленського і зосередитися на главі Кремля Володимиру Путіну, стверджуючи, що останній "водить його за ніс".
Публічне невдоволення Путіним з боку Трампа стало предметом негласного схвалення серед дипломатів у Лондоні та Парижі.
Глава британського МЗС Девід Ламмі повідомив, що цього року говорив із держсекретарем США Марко Рубіо вже 13 разів. Стармер і Трамп - майже настільки ж часто. За лаштунками ключовими фігурами в британській команді стали радник із нацбезпеки Джонатан Пауелл і міністр оборони Джон Гілі, за підтримки американського посла Марка Бернетта.
ЗМІ попереджає, що такі зміни можуть здатися дипломатичним успіхом для Великої Британії та Франції, він вкрай неміцний. Історія підходу США до переговорів показує, наскільки безсилими можуть бути спроби Європи.
Путін поки що не дав конкретної відповіді на ініціативи з боку України та США. Його оголошення про триденне перемир'я до 9 травня викликало недовіру в Києві та серед західних союзників. Того самого дня на знак солідарності з Україною у Львові може відбутися зустріч глав МЗС ЄС, можливо, за участю Девіда Ламмі.
Трамп дедалі більше роздратований тим, що не може домогтися угоди в обіцяні "перші 100 днів президентства", вважає видання.