Острівна держава Науру перейшла на бік Китаю. Тепер у Тайваню залишилося тільки 12 дипломатичних союзників.
Тайвань втратив ще одного дипломатичного союзника - тихоокеанську острівну державу Науру. Остання розірвала дипломатичні відносини з Тайванем і встановила зв'язки з Китаєм. Про це повідомляє CNN в понеділок, 15 січня.
Цей крок став ще ударом по зусиллям Тайваню щодо збереження кількості дипломатичних союзників, що скорочується, і стався всього через два дні після того, як виборці Тайваню кинули виклик погрозам Китаю обрати нового президента.
Лай Лай Цінде, нинішній віце-президент та стійкий захисник самобутності та суверенітету Тайваню, переміг на президентських виборах, надавши правлячій Демократичній прогресивній партії (ДПП) історичний третій термін поспіль.
Внаслідок переходу Науру на бік Китаю у Тайваню залишилося тільки 12 дипломатичних союзників, переважно невеликі країни Тихого океану та Латинської Америки, а також Ватикан. За вісім років правління ДПП Тайвань втратив десять дипломатичних союзників.
Міністерство закордонних справ Тайваню "найрішучішим чином" засудило Китай за дипломатичний крок Науру, який відбувся у "ключовий момент" після президентських виборів.
Заступник міністра закордонних справ Тайваню Тянь Чжун-Гван заявив, що Тайвань негайно призупинить усі офіційні взаємодії з Науру "щоб захистити національну гідність", включаючи закриття свого посольства та звернення до тихоокеанської острівної держави з проханням закрити своє посольство на Тайвані.
Міністерство закордонних справ Тайваню також дізналося, що китайські чиновники зверталися до політиків Науру з пропозиціями економічної допомоги. Чиновник додав, що ця сума "виходить за межі того, чим ми можемо допомогти нашим дипломатичним союзникам".
Науру вдруге розриває дипломатичні стосунки з Тайванем. Країна тихоокеанських островів уперше розірвала зв'язки у 2002 році, а потім відновила їх у 2005 році.
Заява Науру пролунала після того, як неофіційна делегація США підтвердила "тверду" підтримку Тайваню США під час візиту на острів для зустрічі з його нинішнім та майбутнім президентами.
Вашингтон розірвав офіційні відносини з Тайванем у 1979 році після того, як дипломатичне визнання Тайбея перейшло до Пекіна. Проте США підтримують тісні неофіційні зв'язки з Тайванем і за законом зобов'язані надати острову самозахисту.
Багато інших західних країн, зокрема кілька європейських, також зберегли неформальні відносини з Тайбеєм під виглядом торгових представництв.