"Зуби дракона", мінні поля, протитанкові рви та лінії з колючого дроту на додачу до укріплених бункерів будуть розділяти країни Балтії та РФ і Білорусь.

Країни Балтії готуються до можливого вторгнення Росії та зміцнюють тисячокілометрову ділянку своїх східних кордонів. Цей відтинок є найвразливішою ділянкою флангу НАТО у військовому плані. Про це у середу, 14 лютого, повідомило The Times.

Зазначається, що для цих цілей буде облаштовано понад 1000 укріплених бункерів, а також створено інші загородження на кшталт "зубів дракона", мінних полів, протитанкових ровів та ліній з колючого дроту.

Укріплений кордон розділятиме країни Балтії та РФ, Білорусь і мілітаризований російський анклав Калінінград.

Зокрема, Естонія планує витратити близько 60 млн євро на будівництво 600 таких оборонних споруд уздовж кордону з Росією. Заступник міністра оборони країни Сюзан Ліллевалі зазначив, що кожен бункер матиме площу близько 37 квадратних метрів, у ньому зможуть розміститися близько 10 солдатів, і він буде захищений від артилерійських ударів.

Естонські військові реалізовують проект з великою інтенсивністю через побоювання нападу Москви на країни Балтії. У вівторок, 13 лютого, служба зовнішньої розвідки Естонії у щорічній доповіді попередила, що РФ має намір подвоїти кількість військ біля кордонів трьох країн, ніж 19 тисяч осіб, які були зосереджені у регіоні до повномасштабного вторгнення в Україну.

Розвідка також описує плани Кремля щодо створення нового армійського корпусу, який, можливо, базуватиметься в Петрозаводську, на північний схід від Санкт-Петербурга, і прикриватиме кордон із Фінляндією.

Офіцер литовської армії та науковий співробітник Балтійського інституту передових технологій у Вільнюсі Донатас Палавеніс зазначив, що головною метою укріплень є сповільнення просування сил вторгнення та їхнє спрямування у райони, де НАТО зможе дати відсіч на прийнятніших умовах.

"Будівництво цієї укріпленої лінії, безсумнівно, потребуватиме часу і ресурсів, однак її ефективність очевидна у війні в Україні, де війська не здатні ефективно прорвати перешкоди і захопити значну територію", - заявив Палавеніс.

Він також додав, що оскільки у країн Балтії немає глибини оборони для затримки ворога, боротьба вестиметься за кожен сантиметр території, що потребуватиме створення штучних перешкод і укріплень для мінімізації втрат. За оцінками міністерства оборони Естонії, для захоплення таких позицій нападникам знадобиться у чотири-сім разів більше людей, ніж без таких укріплень.

За даними видання, країни Балтії особливо зацікавлені позбавити Росію можливості створити власну оборону на будь-якій захопленій нею території. Експерти детально вивчають війну в Україні, проаналізували причини неуспішного контрнаступу ЗСУ, а також фактори, що не дозволяють армії РФ просуватися до центру країни.

"За цим стоять усілякі заходи протидії: рови, ряди "зубів дракона", мінні поля. Усе працює", - запевняють вони.

Експерти також додали, що головний урок полягає в тому, щоб знайти способи зупинити просування російських бронетанкових частин, адже якщо їх не вдасться стримати, то це не дозволить захистити всі країни.