Сполучені Штати мають намір посилити стійкість енергетичної системи України, що знаходиться під загрозою російських ударів.

США продовжать посилювати стійкість енергетичної системи України та планують виділити на її захист від атак Росії ще близько 500 млн. доларів. Про це у четвер, 16 листопада, повідомив під час брифінгу помічник держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Джеффрі Паєтт, передає Укрінформ.

"Сполучені Штати вже надали Україні понад 520 млн. доларів допомоги на енергетичний сектор. Ми знаємо, що на підході - ще 500 млн. доларів", - сказав він.

Паєтт додав, що ці кошти будуть направлені на задоволення термінових потреб, зокрема пошук нових трансформаторів та потужностей для відновлення енергетичної інфраструктури України.

"Володимир Путін намагався перетворити зимові холоди на зброю й використати зиму як інструмент, аби зламати волю українського народу. Я впевнений, що він зазнає невдачі", - зазначив представник Держдепартаменту.

За його словами, США працюють з українським урядом над розбудовою децентралізованої енергетичної системи, повністю інтегровану до енергосистеми Європи.