Установки вартістю 30 мільйонів доларів будуть профінансовані Німеччиною і надійдуть із запасів американської армії.

США схвалили терміновий продаж Україні трьох пускових установок для реактивних систем залпового вогню HIMARS вартістю близько 30 мільйонів доларів. Про це йдеться у повідомленні, який опубліковано на сайті Агентства зі співробітництва в галузі безпеки Пентагону.

Зазначається, що український уряд звернувся з проханням придбати три ракетні комплекси HIMARS. Орієнтовна вартість закупівлі складає 30 млн доларів, які будуть профінансовані владою Німеччини від імені України.

Держсекретар Ентоні Блінкен зазначив, що існує надзвичайна ситуація, яка вимагає термінового продажу Україні вказаних систем, які надійдуть із запасів армії США.

"Це буде продаж зі складу армії США. Про жодні компенсаційні угоди, запропоновані у зв’язку з цим потенційним продажем, не повідомляється. Реалізація запропонованого продажу не потребуватиме відрядження в Україну додаткових представників уряду США або підрядників", - йдеться у повідомленні.

В Агентстві зі співробітництва в галузі безпеки Пентагону також додали, що цей продаж "не матиме негативного впливу на обороноздатність США".